Wskocz do własnego jacuzzi w ogrodzie... - dom i ogród

ruska bania producent

Mogą być używane zarówno latem jak

Ogród można by z powodzeniem uznać za drugi salon. W okresie wiosenno-letnim spędzamy w nim mnóstwo czasu - pracując, bawiąc się, odpoczywając. To jednak od nas zależy, jak wykorzystamy przestrzeń dookoła domu - możemy stworzyć

Wskocz do własnego jacuzzi w ogrodzie... - dom i ogród ruska bania producent
tam warzywniak i codziennie rano jeść pomidory świeżo zerwane z krzaczka; możemy posadzić w nim niezliczoną ilość odmian róż i magnolii i czekać na porę kwitnięcia; możemy też zrobić dla siebie coś miłego i zamienić nasz ogród w małe SPA. Suny ogrodowe są w dzisiejszych czasach niezwykle popularne. Przywędrowały do nas z Finlandii, której mieszkańcy spędzają w saunach mnóstwo czasu, a nawet zapraszają do nich znajomych. Sauna do ogrodu może przybierać rozmaite formy, w zależności od naszego gustu i potrzeb - są sauny przypominające małe domki, na których tarasie możemy odpocząć po seansie relaksacyjnym; sauny-beczki, których wygląd jest najlepszą wizytówką; sauny mogą mieć także miejsce na ognisko, meble wypoczynkowe, wyglądać jak wybudowane przez krasnoludki dzieła sztuki - ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Jeśli rozważamy zakup sauny, warto zastanowić się i sprawdzić balie kąpielowe, które stanowią swoisty rodzaj jacuzzi. Mogą być używane zarówno latem jak i zimą, mimo tego że są odkryte. Nazywane są "saunami norweskimi". Wystarczy zaczekać, aż woda się podgrzeje, i rozkoszować relaksującą kąpielą.


Narody północy nie mogą się mylić

Sauna to samo zdrowie. Narody północy nie mogą się mylić. Każdy Fin korzysta z suny na co dzień.

Walory prozdrowotne są nieocenione. Wysoka temperatura w pomieszczeniu sprawia, że cały organizm pracuje na wysokich i coraz wyższych obrotach.

Sauna do ogrodu pozwoli zachować zdrowie, młodość i wigor na długie lata. Wielu ludzi i to z pewnością dość często zadaje sobie pytanie, jak to się dzieje, że sauna powoduje ugruntowanie dobrostanu organizmu. W pewien zmyślny sposób oszukujemy trochę organizm. Najpierw rozgrzewamy go do dość wysokiej temperatury. Wnętrze organizmu rozgrzewa się do temperatury o dwa, trzy, a w niektórych przypadkach nawet o cztery stopnie Celsjusza. W ten sposób doprowadźmy do stanu krytycznego, który jest odbierany przez ustrój jako stan podgorączkowy. Tak zachowuje się organizm podczas infekcji. Podnosi temperaturę ciała. Wysoka temperatura wyzwala natychmiast wzmożoną aktywność immunologiczną.

Po sesji w podwyższonej temperaturze trzeba zażyć chłodnej kąpieli. Do tego służą balie kąpielowe. Chłodny tusz przywraca krążenie w górnych podskórnych warstwach ciała. Krew nasycona białymi ciałkami krwi krąży po całym ustroju, likwidując jakiekolwiek oznaki oporu. Nie oprze się jej wtedy żaden bakcyl.

Moda na sauny powinna być jak najszerzej propagowana. Jest ze wszech miar pożądaną.


Lecz z kąpielami słonecznymi nie należy

Dbanie o higienę ciała jest podstawowym obowiązkiem jeżeli chcemy być zdrowi. Poza tym kąpiel zwiększa komfort życia. Po kąpieli czujemy się lżej, zdrowiej, mamy więcej energii, ponieważ nasze ciało pozbyło się brudu i potu. Zanieczyszczenia skóry pojawiają się u każdego i dlatego każdy z nas musi dbać, o czystość swojego ciała myjąc je dokładnie przynajmniej raz dziennie. W dawnych czasach podstawową formą mycia ciała była kąpiel w jeziorze, w stawi, czy rzece. Szlachta do kąpieli wykorzystywała balie kąpielowe, które napełniano wodą. Zwykły lud kąpał się latem w naturalnych zbiornikach, a zimą jak popadło. Lecz pewne jest to, że w każdym okresie historycznym człowiek potrzebował kontaktu z wodą. Tak jest i dziś. Poprzez tysiąclecia zmieniły się zasady kąpieli. I dziś już nie kąpiemy się w zimnej wodzie. Wolimy ciepłą wodę w wannie lub w kabinie prysznicowej. Niektórzy cenią też suny słoneczne. Lecz z kąpielami słonecznymi nie należy przesadzać, gdyż skóra współczesnego człowieka narażona jest na nowotwory. W niektórych regionach świata na przykład w Rosji, Estonii, Litwie, Finlandii bardzo popularna jest sauna. Sauny najczęściej usytuowane są w pomieszczeniu, w którym panuje wysoka temperatura i wilgotność. Ale może też być sauna do ogrodu. Pobyt w saunie ma właściwości poprawiające krążenie. Tym bardziej, że po pobycie w saunie zwykle bierze się kąpiel w chłodnej wodzie. Sauny, to nie jest współczesny wynalazek, gdyż znane były już w czasach słowiańskich.